Berlin: Şimdiye kadar bilinenler bir ilkokulda bıçaklı saldırıda iki kız çocuğu yaralandı

Mirkelam

Member
suç Berlin-Neukölln

Adam iki ilkokul çocuğuna bıçakla saldırdı – kız hala ölümcül tehlikede

Durum: 07:16| Okuma süresi: 3 dakika

Berlin-Neukölln'de bir adam okulda iki çocuğu yaraladı

dpatopbilder – 3 Mayıs 2023, Berlin: Adli teknoloji çalışanları Neukölln’deki okulun yakınında. Çarşamba günü Berlin-Neukölln’deki bir okulda iki okul çocuğu öldürüldü…bir kişi tarafından yaralandığı sanılıyor. Bir polis sözcüsü öğleden sonra yaptığı açıklamada, birinin hayati tehlikesinin bulunduğunu, diğerinin ağır yaralandığını söyledi. Fotoğraf: Christophe Gateau/dpa +++ dpa resimli radyo +++

Kaynak: dpa/Christophe Gateau

WELT podcast’lerimizi buradan dinleyebilirsiniz.

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

Berlin-Neukölln’deki bir okulda, bir adam iki ilkokul öğrencisini bıçakladı. Bir kız ölümcül tehlikede ve helikopterle bir kliniğe götürüldü. Fail olduğu iddia edilen 39 yaşındaki erkek tutuklandı. Psikolojisinin bozuk olduğu söyleniyor.

EBerlin-Neukölln’de bir okulda iki kız çocuğuna düzenlenen bıçaklı saldırının ertesi günü, müfettişler hâlâ suçun arka planını araştırıyorlar. Ayrıca, biri Çarşamba günü ağır, diğeri ciddi şekilde yaralanan iki ilkokul öğrencisinin sağlığına da odaklanılıyor. Perşembe sabahı erken saatlerde, ölümcül tehlikede olan kızla ilgili hala her şey netleşmemişti. kurtarma helikopteriyle hastaneye kaldırıldı.

İki kız yedi ve sekiz yaşında. WELT’in edindiği bilgiye göre, olay okul bahçesindeki oyun alanında meydana geldi. Cinayete çok sayıda çocuk tanık oldu.

Fail olduğu iddia edilen 38 yaşındaki erkek, olay mahallinin yakınında polis tarafından tutuklandı. Bıçağa da el konuldu. Bir sözcü, kızları tanıyıp tanımadığının hala belirlendiğini söyledi. Polis çevrelerinden alınan WELT bilgisine göre, failin akıl hastası olduğunun söylendiğine dair emareler var. Failin uyuşturucu kullandığı da söyleniyor. “BZ” ye göre, adamın polisi beklediği söyleniyor.

Polis memurları Neukölln'de etkilenen okulun önünde duruyor

Polis memurları Neukölln’de etkilenen okulun önünde duruyor

Kaynak: dpa/Michael Kappeler

Senato Eğitim Bakanlığı’na göre, zanlının suç ortağı yoktu. Eğitim Senatörü Katharina Günther-Wünsch’ün (CDU) bir sözcüsü olay mahallini ziyaret ettikten sonra “Şu anda failin tek başına olduğunu varsayıyoruz” dedi. Suçun siyasi veya dini saiklerle işlendiği varsayılmamaktadır.

Alarm polis tarafından 15:17’de alındı. Polis başlangıçta olayların gidişatı hakkında hiçbir şey söylemedi. Saldırının ardından yetkililer, Neukölln’deki Evanjelik Okulu binasında arama yaptı. Ancak o zaman çocukların okuldan ayrılmalarına izin verildi. “Okul bizim kolejimiz tarafından yönetiliyordu. arandı ve diğer tüm öğrenciler ailelerine teslim edildi, ”diye yazdı polis Twitter’da.

Adli Tıp personeli okul binasında

Adli Tıp personeli okul binasında

Kaynak: dpa/Christophe Gateau

Birkaç ambulans ve polis arabası hala okulun yakınındaki sokaklarda park halindeydi, okul bahçesine ve önüne kasklı polisler yerleştirildi. Seyirciler bariyerlerin önünde bekledi. Okul bahçesinde de belirli bir alan kordon altına alındı.

Neukölln ilçesinin kuzeyinde, apartmanların yoğun olarak yaşadığı okulda, bir ilkokulun yanı sıra entegre bir ortaokul ve bir lise bulunuyor. 1 ila 13. sınıflardaki çocuklar, Evanjelik kilisenin desteklediği okula gidiyor.

Okul dehşete kapıldı. Okul müdürü web sitesinde yaptığı açıklamada, “Tüm okul topluluğu derinden etkilendi ve dehşete kapıldı.” Dedi. “Düşüncelerimiz ve dualarımız iki çocuk ve aileleriyle birlikte.”

Belediye Başkanı Wegner “inanılmaz bir hareketten” söz ediyor

Berlin’in Belediye Başkanı Kai Wegner (CDU) kendi ifadelerine göre bıçaklı saldırının ardından polisle temas halinde. Wegner Twitter’da “Faili çoktan gözaltına almış olan polisle yakın temas halindeyim” diye yazdı.

Burada Twitter’dan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

Bu “inanılmaz hareket” karşısında şok oldu. “Bu zor saatlerde aklım, acil şifalar dilediğim iki yaralı kızımızla birlikte. Wegner, “Anne babalara, öğretmenlere, sınıf arkadaşlarına ve arkadaşlara içten sempatim var” diye yazdı.

Berlin İçişleri Senatörü Iris Spranger (SPD) de derin bir şok yaşadı. “Neukölln’de iki okul çocuğuna yönelik bıçaklı saldırı hakkında bilgi aldım. Derinden şok oldum” dedi Twitter’da. “Fail tutuklandı. Artık polise ve yargıya güveniyorum” diyerek çocuklara, ailelerine ve sınıf arkadaşlarına başsağlığı diledi.

Neukölln’ün belediye başkanı Martin Hikel (SPD) Facebook’ta “Şu an için düşüncelerim yaralı iki çocuk ve ne olduğunu görmek zorunda kalan birçok kişiyle birlikte” diye yazdı.

İlkokullu kızlara yönelik saldırı başkentin ötesinde korkuya neden oldu. Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger (FDP) Çarşamba akşamı Twitter’da şunları yazdı: “İki okul çocuğuna yönelik bu vahşi saldırı beni hayrete düşürdü.” İki kıza acil ve tam bir iyileşme diliyor.