Gwyneth Paltrow davası: “Kayaklarımın arasına iki kayak girdi ve bacaklarımı ayırdı”

Mirkelam

Member
panorama Gwyneth Paltrow Davası

“Kayaklarımın arasına iki kayak girdi ve bacaklarımı ayırdı”

13:33 itibarıyla| Okuma süresi: 2 dakika

24 Mart 2023, ABD, Park City: Gwyneth Paltrow, duruşması sırasında ifade veriyor.  Paltrow, 2016 yılında bir aile kayak tatili sırasında bir kayakçıyla çarpışarak beyin hasarına ve dört kaburga kemiğinin kırılmasına neden olmakla suçlanıyor.  Fotoğraf: Rick Bowmer/AP Havuzu/dpa +++ dpa resimli radyo +++

Gwyneth Paltrow mahkemedeki ifadesi sırasında

Kaynak: dpa

Mahkemede, aktris Gwyneth Paltrow, şu anda kendisine dava açılan kayak kazasının kendi versiyonunu anlattı. O sırada, çarpışmanın arkasında cinsel taciz olduğundan şüpheleniyordu. Çünkü aniden bir vücut ona doğru bastırdı. Ve sonra “garip bir homurdanma sesi” duydu.

HHollywood yıldızı Gwyneth Paltrow, 2016 yılında bir kayak kazasına neden olduğunu mahkemede yalanladı. ABD medyasına göre, şu anda ABD’nin Utah eyaletindeki bir mahkemede kaza nedeniyle yargılanmakta olan 50 yaşındaki Oscar ödüllü oyuncu, Cuma günü (yerel saatle) davacının “sırtıma doğru kaydığını” ifade etti. .

Paltrow, kafasının karıştığını ve başlangıçta karşılaşmanın bir şaka veya doğası gereği cinsel olduğundan korktuğunu söyledi. “Kayak yapıyordum ve kayaklarımın arasına iki kayak girdi ve bacaklarımı ayırdı. Sonra bir vücut bana bastırdı. Ve çok garip bir homurdanma sesi duydum.” Tuhaf bir olaydı: “Donup kaldım ve birkaç saniye sonra çok sinirlendim” diye ekledi.

Kayakçı, 2019 yılında ABD’li aktrise dava açmıştı. ABD medyasına göre şu anda 76 yaşında olan davacı, mahkeme belgelerinde Paltrow’un bir yokuşta “kontrolden çıkarak” kaydığını ve bir çarpışmada onu yaraladığını iddia etti.

Yargıç, olası tazminatı büyük ölçüde azaltır

Olay, Utah’taki Deer Valley kayak bölgesinde meydana geldi. Diğer şeylerin yanı sıra kırık kaburga ve beyin yaralanması bildiren davacı, başlangıçta üç milyon ABD dolarından fazla tazminat talep etmişti. Bir yargıç o zamandan beri bazı iddiaları reddetti ve olası tazminat talebini 300.000 dolara düşürdü.

Paltrow’un ifadesi sırasında, davacının bir avukatı, oyuncu ve müvekkilinin kaza mahallini yeniden canlandırmasını önerdi. Ancak yargıç itirazı kabul etti. Böylece avukat, kazayı canlandırmak için mahkeme salonunda dolaştı. Paltrow’un açıklaması (“Shakespeare in Love”, “Avengers: Endgame”) canlı yayınlandı. ABD medyasının bildirdiğine göre, sürecin yaklaşık bir hafta sürmesi bekleniyor. Kazada bulunan Paltrow’un çocukları ve kocasının da davacı gibi önümüzdeki hafta ifade vermesi bekleniyor.

Paltrow karşı dava açtı. Bir dolar ve yasal ücretlerinin geri ödenmesini talep ediyor. Duruşmada karar vermek için sekiz jüri üyesi gerekiyor.