Bavyera'da kaza: 34 yaşındaki genç kasıtlı olarak ilk müdahale ekiplerine doğru ilerliyor

Mirkelam

Member
panorama Bavyera'da kaza

34 yaşındaki genç, tüm niyetiyle ilk müdahale ekiplerine doğru ilerliyor

Şu an: 10:10| Okuma süresi: 2 dakika

Yukarı Bavyera Freilassing'de bir yol kaza nedeniyle kapatıldı. Polise göre, bir sürücü bunu kabul etmiyor ve kasıtlı olarak sürücünün camına yapışmak zorunda kalan bir ilk yardım görevlisine doğru gidiyor.

eYukarı Bavyera Freilassing'de 34 yaşındaki bir kişi, bir kaza sonrasında yolu kapatan küçük bir minibüsle ilk müdahale ekibine kasıtlı olarak çarptı. Otomobilin 54 yaşındaki çocuğa çarpmasının ardından ilk yardım görevlisi, tekerleklerin altına düşmemek için açık sürücü camına tutundu. Ancak polisin Cumartesi günü yaptığı duyuruya göre, 34 yaşındaki adam, orada bulunan Avusturyalı bir polis memuru sonunda onu durdurana kadar yaklaşık 50 metre boyunca arabayı sürmeye devam etti.

Olay Cuma günü yaşandı. Kaza daha önce Berchtesgadener Land semtinde şöyle yaşanmıştı: Bir sürücü, scooter kullanan 7 yaşındaki çocuğa caddede iki otomobilin arasına çarptı. İlk müdahale ekipleri hafif yaralanan çocuğa müdahale ederek, kurtarma ekiplerinin işini kolaylaştırmak için sokağı kapattı.

ayrıca oku

Ancak 34 yaşındaki sürücü, yolun kapatılmasına “kabul etmedi” ve “tamamen kasıtlı olarak”, trafiği yeniden yönlendirmek için yolda duran 54 yaşındaki ilk yardım görevlisine doğru arabayı sürdü.

Polis memurları 34 yaşındaki kişiyi karakola götürdü. Kendisi şu anda diğer şeylerin yanı sıra karayolu trafiğine tehlikeli müdahale nedeniyle soruşturuluyor. Ehliyetinden vazgeçmek zorunda kaldı. Polise göre, ilk müdahaleyi yapan kişi “mucizevi bir şekilde sadece hafif yaralandı.” Sözcüye göre doktora kendi başına gitti. Hafif yaralanan 7 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı.